کتاب واژگان ارشد و دکتری باوردی

در چند سال اخیر بارها از دانشجویان شنیده ام که برای بخش لغات زبان آزمونهای دکتری وارشد چه کتاب هایی را باید بخوانیم؟ آیا ۵۰۴ و Essential Words را بخوانیم کافیست؟ چراهرچقدر لغت می خوانیم درصد زبانمان تغییر نمی کند؟ چرا هرچقدر از فلان منبع!! می خوانیم باز بی تاثیر است و هیچ یک از لغات فلان منبع!! در آزمون ها آورده نمی شود؟ در آزمون های ارشـد و دکتـری میانگین درس زبان انگلیسی در اکثر گروه های کنکور ارشد زیر ۱۰% و در آزمون دکتری زیر %۵ است. بنابراین این نکته درس زبان را به یک درس استراتژیـک تبدیل کرده به طوری که با کسب درصد قابل قبول در این درس، تـراز (فاصله از میانگین) بسیـار خوبی کسب شده و رتبه شما به شکل چشـم گـیـری جا به جا خواهد شد. در بخش لغـات آزمون های ارشد و دکتری ، معمولاً سوالات برگرفته از یک منبع خاص نیستند ، بلکه از طیف گسترده ای از منابع طرح می شوند. با توجه به اینکه منطقاً امکان جمع آوری منابع متنوع و گسترده و مهمتر از آن زمان کافی برای مطالعه آنها وجود ندارد ، برای کسب آمادگی مطلوب در پاسخ گویی به سؤالات لغـت، باید گنجینه ای غنی از لغات پرکاربرد زبان انگلیسی در اختیار داشته باشیم.بنابراین در گام اول، به منبعی احتیاج داریم که چکیده جامعی از همه منابع مورد نیاز ما باشد.
کتاب واژگان ارشد و دکتری باوردی برگرفته از تافل بارون، دلتا، ۵۰۴، کاپلان، ۴۰۰، لغات کلیدی آکسفورد

منابع استفاده شده در تالیف این کتاب

خلاصه شده ۶ منبع اصلی واژگان آزمون کارشناسی ارشد و دکتری به‌ روش تیک ایت

 

گردآوری کلیه لغات ۴ سال اخیر آزمون دکتری و ۸ سال اخیر کنکور ارشد :

در بخش لغات آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری ، %۶۰ تا %۷۰ لغات ، همان لغات سال های گذشته رشته های مختلف هستند ، لذا در کتاب حاضر با گردآوری کلیه لغات سال های اخیر آزمون ارشد و دکتری کلیـه رشته ها، درصد بالای شما در درس زبان انگلیسی تضمین خواهد شد.
 

ویژه کلیه رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری

…::در آموزش زبان انگلیسی برای آزمون کارشناسی ارشد ، هنر یادگیری همه لغات موجود نیست ، بلکه هنر یادنگرفتن لغات غیر ضروری و استفاده‌ بهینه‌ از زمان است :::..

این کتاب مطابقت بالایی با سوالات کنکور کارشناسی ارشد و دکتری داشته و به تنهایی نیاز دانشجو را در درس زبان عمومی مرتفع خواهد نمود.

 

ما را دنبال کنید در
Facebooktwitterpinterestinstagram

بە اشتراک بگذارید با
Facebooktwitterredditpinterestlinkedintumblrmail

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.